POKOJOVKY MÍSTO KLASICKÉHO PUGÉTU? PROČ NE!

13.03.2019

Možná vám to bude připadat trochu jako nadsázka, ale proč si kytkami v květináči nezkrášlit svatební den? Vždyť v posledních letech zapomenuté monstery, fikusy a tchyniny jazyky zažívají velký návrat. A právě ty spolu se vzdušnými rostlinkami se staly hlavními hrdinkami našeho příběhu, který jsme zasadili do prostředí bývalé truhlárny v pražských Holešovicích.

Na sklonku zimy jsme se svezli na zelené vlně a jako inspiraci, nejen pro zapálené florofily, jsme vytvořili několik možností, jak si krásně, zároveň však netradičně vyzdobit veselku. A vydali jsme se cestou minimalismu, který jsme okořenili trochou punku.

FOTO: Eliška Fischerová

Naše focení se odehrávalo v zajímavém industriálním prostoru pojmenovaném Město Moře, který je uzavřen ve vnitrobloku a nabízí mnoho možností, jak pojmout oslavu, večírek nebo třeba svatbu, a vytvořit tak událost, na kterou budou všichni s radostí a láskou vzpomínat. Navíc je to prý místo bohulibé neposlušnosti i zarputilé přičinlivosti. A tahle myšlenka prostoupila i našim dnem.

Na place se sešel tým skvělých lidí a všechny překvapilo, jak ty kytky v květináčích, které se nevalně zapsaly do naší paměti ze školních učeben, chodeb a taky úřadů, dokáží ohromit a stát se krásnou ozdobou a výraznou kulisou svatby.

FOTO: Eliška Fischerová

Ale v našem případě nešlo jen o kytky v květináči, důležitou roli sehrály i další pokojovky, které hlínu vůbec nepotřebují. Takzvané tilandsie, neboli airplants. Tyhle vzdušné krásky jsou nejen nenáročné na pěstování, ale také dovedou dělat parádu na každém stole. I na tom svatebním. Šikovná výtvarnice a dekoratérka Barbora Tříletá ze Svatbaretu, který se zaměřuje na originální veselky, připravila pro inspiraci různé varianty prostřené tabule. A do celku zakomponovala i některé dekorace a tiskoviny, které vlastnoručně vyrobila. Ozdobit stoly stejně jako sladký bar se jí povedlo náramně. Ostatně posuďte sami.

O nádherný pugét s tilandsií, který také najdete v naší sérii fotek, se postarala zkušená floristka Silvie Hrubá (Lucernička Flowers), která má voňavý květinový krámek v samém srdci Prahy v Pasáži Lucerna. A její parketou jsou i svatební kytice.

Další malé i velké rostlinky nám na focení zapůjčily Pokojovky, což je platforma, které velmi fandíme. Kromě toho, že pořádají workshopy a různé zajímavé akce, ozeleňují kanceláře nebo kavárny a provozují i e-shop. Tenhle pozoruhodný label založily tři kamarádky Rozi, Aneta a Zuz a jejich hlavní a ušlechtilá myšlenka je, aby se kytičky nestávaly rychloobrátkovým zbožím a aby co nejdéle vydržely v našich domovech. I proto se snaží pečlivě vybírat své dodavatele. Tyhle tři mileniálky, co milují zeleň, navíc nedávno vydaly nejen báječnou knihu, ale užitečné rady a tipy jsou i na jejich stránkách.

Také v e-shopu najdete mnoho skvostů a některé z nich mohou jako dárek potěšit i vaše svatební hosty. Třeba zakořeněný list voskovky Hoya Kerrii ve tvaru srdíčka, nebo svícník, kterému se v anglicky mluvících zemích říká "string of hearts", či takzvané řasoukoule, které připomínají plyšáky. Tyhle vodní rostlinky jsou jednoznačně must have. Kulatý tvar získaly koulením po dně jezera a to jim v domácím prostředí můžete nahradit mazlením a koulením v dlaních. Jsou půvabné a nenáročné na péči.

FOTO: Eliška Fischerová

Pojďme ale zpátky k focení. Dorty a dezerty ze sladkého baru vznikly pod rukama Adély Srbové (Adie Dorty), která nejenže skvěle peče na oslavy a svatby, ale také vede cukrářské workshopy. Její recepty najdete třeba v magazínu Albert, nebo jí můžete znát z televizního pořadu Sladká Adie na televizi Mňam. Dortíky a sladkosti v jejím podání byly krásné, vyrobené jen z poctivých surovin a navíc chutnaly božsky, takže zážitek to byl luxusní.

FOTO: Eliška Fischerová

Minimalistické šaty na modelce Kristýně Zemánkové, která se báječně vžila do role odvážné nevěsty, jsou z dílny Petry Pitelkové (Petiteé fashion) a o dokonalý make-up a vlasy se postarala Kateřina Lorencová, jež se profesionálně věnuje i svatebnímu líčení.

To všechno nafotila a kus své něžné i nezkrotné duše do fotek obtiskla Eliška Fischerová (Khiria), která dokumentuje svatby po celém světě. Spolupráce s ní byla velká radost, stejně jako s Ondrou z DIB production, který stál za kamerou. Ten spolu s parťákem Jakubem točí nejen na svatbách, ale dělá i hudební klipy. A jeho zkušenosti se podepsaly na výsledné podobě fashion videa, které vám už brzy představíme.

Produkce a koncept: Karolína Lišková (Odteď napořád), foto: Eliška Fischerová (Khiria), video:Ondra (DIB production), modelka: Kristýna Zemánková, dekorace místa a stolů, svatební oznámení a grafika: Barbora Tříletá (Svatbaret), pokojové rostliny: Pokojovky, svatební kytka a některé květinové dekorace: Silvie Hrubá (Lucernička Flowers) , šaty: Petra Pitelková (Petiteé fashion), make-up a vlasy: Kateřina Lorencová, dort: Adéla Srbová (Adie Dorty),modré talíře se vzorem Naomi a talíř Grey Stone: Kitchenette Shop, místo: Město Moře, Praha ve spolupráci s Meatspace.cz

EDITORIAL NOVÉHO SVATEBNÍHO ČASOPISU ODTEĎ NAPOŘÁD / AUTOR: Karolína Lišková

ODKAZ CELÉHO ČLÁNKU: TADY

Děkujeme celému týmu za nádherné focení.